piątek 20 lipca 2018 - Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawcza



Tapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Powiatowi samorządowcy odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Podczas uroczystości przeczytano listy okolicznościowe od Prezydenta RP oraz Prezesa Rady Ministrów. Jak powiedział podczas gali Roman Zaborowski, wojewoda pomorski, Jubileusz 20 – lecia Samorządu Terytorialnego jest świętem wszystkich osób, które przez 20 lat angażowały się w działalność publiczną budując i rozwijając lokalne struktury władzy. Dwadzieścia lat temu decydowanie o losach regionów przekazano w ręce tych, którym najbardziej zależało na rozwoju Małych Ojczyzn.
- Ten wspaniały jubileusz stanowi doskonałą okazję do podziękowania osobom, dzięki którym tworzenie zrębów samorządności przebiegało tak sprawnie i przyniosło widoczne dziś na każdym kroku efekty – mówił wojewoda Zaborowski.
Symbolicznym wyrazem podziękowań za wkład w budowanie samorządnej Polski było nadanie odznaczeń państwowych od Prezydenta RP, które w Jego imieniu wręczali Roman Zaborowski, wojewoda pomorski oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Odznaczeniami takimi uhonorowany został m.in. Grzegorz Zabrocki, starosta kościerski oraz radni powiatowi trzech kadencji: Czesław Cyra, Zbigniew Kucki oraz Zbigniew Stencel.
Spotkanie było także okazją do wielu wspomnień i podsumowań 20 lat pracy na rzecz lokalnych społeczności.






2010-12-06

powrót