Powiatowi samorządowcy odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Podczas uroczystości przeczytano listy okolicznościowe od Prezydenta RP oraz Prezesa Rady Ministrów. Jak powiedział podczas gali Roman Zaborowski, wojewoda pomorski, Jubileusz 20 – lecia Samorządu Terytorialnego jest świętem wszystkich osób, które przez 20 lat angażowały się w działalność publiczną budując i rozwijając lokalne struktury władzy. Dwadzieścia lat temu decydowanie o losach regionów przekazano w ręce tych, którym najbardziej zależało na rozwoju Małych Ojczyzn.
- Ten wspaniały jubileusz stanowi doskonałą okazję do podziękowania osobom, dzięki którym tworzenie zrębów samorządności przebiegało tak sprawnie i przyniosło widoczne dziś na każdym kroku efekty – mówił wojewoda Zaborowski.
Symbolicznym wyrazem podziękowań za wkład w budowanie samorządnej Polski było nadanie odznaczeń państwowych od Prezydenta RP, które w Jego imieniu wręczali Roman Zaborowski, wojewoda pomorski oraz Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Odznaczeniami takimi uhonorowany został m.in. Grzegorz Zabrocki, starosta kościerski oraz radni powiatowi trzech kadencji: Czesław Cyra, Zbigniew Kucki oraz Zbigniew Stencel.
Spotkanie było także okazją do wielu wspomnień i podsumowań 20 lat pracy na rzecz lokalnych społeczności.

2010-12-06
powrót





















