Festiwal Tańca z udziałem Stefano Terrazzino!
W tegorocznej edycji Festiwalu Tańca, którego głównym organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Zespół Tańca Nowoczesnego „Paradise” z Karsina, wzięło udział ponad 300 tancerzy z pięciu jednych z najlepszych zespołów tanecznych w naszym kraju. A były nimi: Zespoły Tańca Nowoczesnego z Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie, Zespoły Taneczne z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumii, Studio Tańca „Remix” ze Skwierzyny oraz reprezentanci naszego Powiatu - Zespół Tańca Nowoczesnego „Rytm” z Kościerzyny oraz Zespół Tańca Nowoczesnego „Paradise” z Karsina. Zespoły zrobiły prawdziwe show, gdyż dla licznie zebranej publiczności pokazały swoje umiejętności w różnych kategoriach tanecznych, takich jak: hip-hop, disco dance, dance show, disco show czy też innych form tańca nowoczesnego. Wszystkiemu uważnie przyglądał się dwukrotny zwycięzca Tańca z Gwiazdami, znany i lubiany profesjonalny tancerz, gość specjalny festiwalu - Stefano Terrazzino, który przeprowadził również warsztaty taneczne z młodzieżą. Należy zaznaczyć, że w warsztatach, poza członkami zespołów, udział wzięła także kościerska młodzież, laureaci eliminacji szkolnych powiatowego konkursu „Pokaż, co potrafisz”. Uczestnicy warsztatów mieli okazję uczyć się profesjonalnej choreografii oraz układów tanecznych z elementami salsy i smooth pod okiem samego mistrza.
Warto dodać, że cała impreza łączyła w sobie świetną zabawę z charytatywnym charakterem. Przez cały czas trwania festiwalu można było bowiem wziąć udział w loterii fantowej na rzecz wychowanków Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego „Wesoła Gromadka” w Kościerzynie.









2010-12-15
powrót





















