piątek 20 lipca 2018 - Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawcza



Tapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Radni podsumowali kadencję

Podczas spotkania, Zbigniew Kucki, przewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego i jednocześnie gospodarz uroczystości, przedstawił zebranym gościom prezentację podsumowującą kadencję Rady Powiatu Kościerskiego 2006-2010. Jak powiedział, obecna Rada Powiatu obradowała na 54 posiedzeniach, podczas których podjęła 291 uchwał. Duża część z nich dotyczyła działań inwestycyjnych, które przez cztery lata zamknęły się rekordową kwotą – 77 mln zł, z czego 44 mln stanowiły pozyskane środki zewnętrzne.
Realizacja wielu ważnych i cennych działań zrealizowanych w obecnej kadencji nie byłoby możliwe bez pomocy i współpracy z wieloma osobami, które w różny sposób przyczyniły się do rozwoju Powiatu Kościerskiego. Piątkowa uroczystość była doskonałym momentem, aby działania te docenić i za nie podziękować. Wyrazem tych podziękowań była symboliczna statuetka Serce-Kaszub. Otrzymało je łącznie 64 osoby.
Przewodniczący Rady przyznał także 3 specjalne statuetki – „Złote Serce Kaszub”, które trafiły do osób, których postawa i zaangażowanie miały znaczący wpływ na funkcjonowanie Samorządu Powiatu Kościerskiego.
Statuetki te otrzymali: Grzegorz Zabrocki, starosta kościerski, Marcin Modrzejewski, burmistrz Miasta Kościerzyna oraz ks. prałat Marian Szczepiński, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie. Warto dodać, że oprawę artystyczną uroczystości zapewniła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski. Dla publiczności zaprezentowała się Orkiestra Dęta „Begama” z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Kościerzynie, Żeński Chór Kameralny z I Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie oraz dwie wokalistki z PZS nr1.











2011-01-19

powrót