Archiwum
Dzielnicowy roku 2009
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Wojewodę Pomorskiego przy współudziale Komendanta Wojewódzkiego Policji pod nazwą „Dzielnicowy roku 2009”.
Konkurs ma na celu przybliżenie społeczności województwa pomorskiego postaci dzielnicowych co w rezultacie ułatwi wzajemne kontakty. Będzie ona także miarą jego „popularności” i aktywności dzielnicowego w podejmowanych działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa w rejonie służbowym. Dodatkowo stworzy on możliwość oceny stopnia zaufania jakim darzy swojego dzielnicowego społeczeństwo.
Głosy na dzielnicowego działającego w danym rewirze zamieszkania
można oddawać do 30 listopada 2009 r. na stronie
Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
2009-12-11
więcej...Promocja Powiatu na Targach Turystycznych
W dniach 21-24.10.2009 r. w Poznaniu odbyła się 20-ta edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon”. Targi te są miejscem szerokiej prezentacji krajów, regionów, najnowszych ofert i atrakcji turystycznych.
Powiat Kościerski promował się na stoisku przygotowanym wspólnie z Kaszubskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym „Kościerska Chata”. Stoisko cieszyło się dużą popularnością, zarówno ze strony zainteresowanych naszą ofertą, jak i osób zajmujących się w swojej codziennej pracy turystyką.
2009-12-11
więcej...Prezentacja dobrych praktyk na arenie międzynarodowej w zakresie działań na rzecz osób starszych.
Na zaproszenie partnerów projektów „Connecting +55” i „EU Broadning people´s mind in ageing – Eubia” realizowanych w ramach programu Grundtvig Partnership, Kościerski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Kaszubski Instytut Rozwoju uczestniczyły w dwóch spotkaniach dotyczących nauki osób starszych przez całe życie.
2009-12-11
więcej...Edukacja Poprzez Kulturę, Ogólnopolskie Spotkania z Teatrem i Filmem „Zanim zagrasz Hamleta”
17 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 Kościerzynie odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej „Zanim zagrasz Hamleta”.
Stowarzyszenie to stawia sobie za cel rozwój życia kulturalnego m.in. poprzez organizację spektakli, koncertów, warsztatów twórczych, prowadzenie kolonii oraz działalność wydawniczą.
2009-12-11
więcej...Przebudowa drogi powiatowej Karsin - Wiele
W dniu 15 października br. została oddana do użytku inwestycja pn. „Przebudowa drogi powiatowej Lubnia – Czersk na odcinkach: od m. Karsin skrzyżowanie z linią kolejową PKP Lubnia – Czersk do granicy powiatu i od m. Wiele do m. Karsin”.
Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu państwa i samorządów Powiatu Kościerskiego oraz Gminy Karsin w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2009-2011. Wartość Inwestycji to 5 mln zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa: 2. 308. 312 zł, wkład własny Powiatu Kościerskiego: 2. 298. 608 zł, wkład własny Gminy Karsin: 200. 00 zł.
Uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi przez J.E. prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę odbyło się w Karsinie. Jednym z punktów programu było wystąpienie Starosty Kościerskiego Grzegorza Zabrockiego, w którym powiedział, iż jest to największa inwestycja drogowa zrealizowana w 10-letniej historii Powiatu Kościerskiego.
"
2009-12-11
więcej...Radni wybrali nowy Zarząd Powiatu
Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Kościerskiego, która odbyła się w dniu 13 listopada br., radni wybrali nowe władze Powiatu Kościerskiego.
Przypomnijmy, że ponowne zwołanie Sesji i wybór nowych władz było konsekwencją decyzji Wojewody Pomorskiego, unieważniającą dziewięć uchwał podjętych podczas Sesji Rady Powiatu Kościerskiego w dniu 25 września br.
Radni w tajnym głosowaniu zdecydowali ponownie, że Starostą Kościerskim został Grzegorz Zabrocki, natomiast Wicestarostą Alicja Żurawska. Na członków Zarządu wybrano: Piotra Bruskiego, Piotra Laskę i Czesława Cyrę.
2009-11-30
więcej...Informacja
Szanowni Państwo,
Starostwo Powiatowe w Kościerzynie uprzejmie informuje, że w związku z decyzją Wojewody Pomorskiego, unieważniającą dziewięć uchwał podjętych podczas Sesji Rady Powiatu Kościerskiego w dniu 25 września br., funkcję Starosty Kościerskiego pełni Pan Wiesław Baryła. Zgodnie z wydanymi opiniami prawnymi, władzę w Powiecie, od czasu doręczenia wspomnianych decyzji Wojewody, sprawuje także Zarząd Powiatu - w składzie osobowym sprzed wrześniowej Sesji.
Jednocześnie uprzejmie informujemy, że niezależnie od niejasności związanych z wspomnianą wyżej sytuacją, podstawową sprawą w działalności samorządu powiatowego jest dbanie o wysoką jakość obsługi osób korzystających z usług kościerskiego Starostwa oraz realizacja zadań mających wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Naszego Powiatu.
Zachowanie ciągłości w realizacji tych ważnych zadań oraz niezachwianie funkcjonowania samorządu powiatowego – to obecnie dla władz Powiatu Kościerskiego najważniejsze cele. Wierzymy, że tak jak do tej pory, wspólnie z Naszymi Mieszkańcami, będziemy owocnie pracować na rzecz dalszego rozwoju „Powiatu Kościerskiego – Serca Kaszub”.
2009-11-13
więcej...Zmiana składu Zarządu Powiatu Kościerskiego
W dniu 25.09.2009 r. podczas XXXIX-tej Sesji Rady Powiatu Kościerskiego uległ zmianie skład Zarządu Powiatu Kościerskiego.
Nowym Starostą Kościerskim został Grzegorz Zabrocki, dotychczasowy Sekretarz Powiatu Kościerskiego, natomiast Wicestarostą została Alicja Żurawska.
Członkami Zarządu zostali: Piotr Bruski, Piotr Laska i Czesław Cyra, natomiast Sekretarzem Powiatu Kościerskiego Monika Wollik-Litwin.
2009-11-04
więcej...XXVII Bieg Mazurka Dąbrowskiego
W dniu 27 września 2009 r. przy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie odbył się XXVII BIEG MAZURKA DĄBROWSKIEGO -impreza łącząca w sobie elementy sportowej walki (biegi przełajowe), patriotyzmu (dworek -Muzeum twórcy hymnu narodowego- gen. Józefa Wybickiego), turystyki (walory krajobrazowe kaszub) i rekreacji (masowy udział dzieci, młodzieży i dorosłych). Będomin jak zwykle powitał uczestników Biegu ładną pogodą. Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejny -już XXVIII Bieg Mazurka.
2009-11-02
więcej...XVI Mistrzostwa Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów
W dniach 26-27.09.2009 r. w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w Podnoszeniu Ciężarów. Patronat nad tą imprezą objęli były Starosta Kościerski Wiesław Baryła, Wójt Gminy Kościerzyna Waldemar Tkaczyk oraz Burmistrz Miasta Kościerzyna Marcin Modrzejewski.
Oprócz samorządowców współorganizatorem Mistrzostw był WKS "Flota" Gdynia.
Sponsorami mistrzostw byli :
- Hotel "Bazuny" w Kościerzynie
- Zakłady Porcelany "Lubiana" w Łubianie
- Prezes Zarządu Galerii Kościerskiej Pan Marek Poborca
2009-11-02
więcej...Kościerska młodzież wspaniale uczciła 70. rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej
Mieszkańcy Kościerzyny mieli okazję uczcić w sposób wyjątkowy 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej . Schola Canticorum Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie przygotowała spektakl pt. „OBUDŹMY ICH ZAMILKŁY ŚPIEW ”, w którym poezja K.K. Baczyńskiego, T. Gajcego, Z. Stroińskiego, T. Różewicza przeplatała się ze znanymi piosenkami okresu wojny. Do udziału w widowisku zostali zaproszeni szczególni goście: Pani Halina i Kazimierz Szutowie.
2009-11-02
więcej...Spotkanie dot. Programu Współpracy Powiatu Kościerskiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2010
Zapraszamy Organizacje Pozarządowe na spotkanie dot. Programu Współpracy Powiatu Kościerskiego z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2010. Zaproszenie
2009-10-29
więcej...
























