Archiwum
Kolejne inwestycje drogowe oddane do użytku
Dzięki współpracy Powiatu Kościerskiego oraz Gminy Miejskiej Kościerzyna mieszkańcy Naszego Powiatu mogą cieszyć się z kolejnych zmodernizowanych ulic w Kościerzynie. Tym razem do użytku zostały oddane ulice: Marii Curie Skłodowskiej, Wybickiego i Zgromadzenia Księży Zmartwychwstańców.
2010-11-03
więcej...Umowa o dofinansowanie partnerskiego projektu ZEC "KOSPEC", Gminy Miejskiej oraz Powiatu Kościerskiego
Zakład Energetyki Cieplnej "KOSPEC" Sp. z o.o. informuje że dnia 8 września br. została zawarta umowa o dofinansowanie partnerskiego projektu ZEC "KOSPEC", Gminy Miejskiej oraz Powiatu Kościerskiego pn. Poprawa jakości powietrza w Kościerzynie poprzez modernizację, rozbudowę infrastruktury miejskiego systemu energetycznego".
2010-11-03
więcej...Inwestor na medal
Starosta Powiatu Kościerskiego Grzegorz Zabrocki oraz Burmistrz Miasta Kościerzyna Marcin Modrzejewski uczestniczyli w Gali, podczas której Powiat Kościerski wraz z Gminą Miejską Kościerzyna otrzymał wyróżnienie „Inwestor na medal” w kategorii „Inwestor obiektów sportowych i rekreacyjnych”.

2010-10-18
więcej...Kulinarne sukcesy „Górek” i „Kościerskiej Chaty”
Ogromnym sukcesem zakończył się udział przedstawicieli Powiatu Kościerskiego w Targach „Smaki Regionów” odbywających się w ramach Międzynarodowych Targów Spożywczych „Polagra – Food”. Podczas Targów, dwa podmioty z naszego Powiatu – Koło Gospodyń Wiejskich „Górki” oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata” otrzymały nagrodę główną - PERŁĘ 2010 w finale X jubileuszowej edycji krajowego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” na najlepszy regionalny i lokalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i lokalną.
2010-10-18
więcej...Powiatowo – Gminne Święto Plonów w Lipuszu.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane 12 września br. w Lipuszu Powiatowo – Gminne Dożynki Powiatu Kościerskiego i Gminy Lipusz. Zjechali na nie rolnicy z całego Powiatu, aby złożyć podziękowania za cały rok pracy, otrzymać błogosławieństwo i podzielić się chlebem.
2010-10-18
więcej...Projekt „Obrotny Kaszeba” wyróżniony w konkursie "Dobre Praktyki EFS 2010"!
Miło nam poinformować, że projekt „Obrotny Kaszeba” zrealizowany w ramach działania 6.2 PO KL Starostwa Powiatowego w Kościerzynie otrzymał tytuł „Najlepsza inwestycja w człowieka 2010” przyznany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
2010-10-18
więcej...Uroczystość nadania Sztandaru Powiatowi Kościerskiemu
To było jedno z najważniejszych wydarzeń w 11 – letniej historii Powiatu Kościerskiego. 2 września br. w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie odbyła się uroczystość nadania Sztandaru Powiatowi Kościerskiemu. W tej doniosłej uroczystości udział wzięły władze samorządowe i radni Powiatu Kościerskiego, burmistrz, wójtowie oraz radni gmin z terenu Powiatu Kościerskiego, przedstawiciele duchowieństwa, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych Powiatu Kościerskiego, szefowie służb, inspekcji i straży, przedstawiciele przedsiębiorców, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, liczne poczty sztandarowe oraz wszystkie inne osoby, które w swojej codziennej działalności współpracują z samorządem powiatowym. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Michał Owczarczak, wicewojewoda pomorski.
2010-10-18
więcej...Życzenia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej
Kościerzyna, 14 października 2010 r.
Dyrektorzy,
Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi
oraz Uczniowie i Wychowankowie
Placówek Oświatowych Powiatu Kościerskiego
W imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Kościerskiego, składam Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dzisiejsze Święto jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy, którą wykonują pracownicy oświaty na rzecz edukacji młodych pokoleń. To dzięki nauce możliwe jest przygotowanie naszego społeczeństwa, szczególnie zaś młodego pokolenia, do wymagań współczesności i wyzwań przyszłości. Dlatego praca nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek społeczny.
W działaniach Zarządu Powiatu Kościerskiego oświata jest jednym z najważniejszych priorytetów. Dzięki przeprowadzanym sukcesywnie inwestycjom oświatowym i rosnącym z roku na rok nakładom na edukację, staramy się podnosić komfort nauki uczniów oraz warunki pracy nauczycieli.
Jednak wielu z naszych działań nie udałoby się zrealizować bez zaangażowania dyrektorów, kadry pedagogicznej oraz pracowników powiatowych placówek oświatowych.
Tylko dzięki temu, że działania organu prowadzącego uzupełniane są inicjatywami podległych placówek, możliwa jest realizacja wielu cennych przedsięwzięć służących rozwojowi oświaty w Powiecie Kościerskim – Sercu Kaszub.
Dlatego z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę dyrektorom i nauczycielom szkół i placówek oświatowych Powiatu Kościerskiego sukcesów w pracy na rzecz edukacji młodych pokoleń, pracownikom administracjii i obsługi satysfakcji z wykonywanej pracy, natomiast uczniom i wychowankom sukcesów w nauce oraz zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.
Wszystkim natomiast życzę realizacji wszelkich planów i zamierzeń.
2010-10-15
więcej...W szkołach powiatowych zabrzmiał pierwszy dzwonek
- „Rok szkolny 2010/2011 w placówkach oświatowych Powiatu Kościerskiego uważam za rozpoczęty” – tymi słowami Grzegorz Zabrocki, starosta kościerski, oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Naszego Powiatu. Tegoroczna powiatowa inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Kościerzynie.

2010-10-12
więcej...Finałowy “Powiatowy Piknik z Miastem Kościerzyna”
To była ostatnia impreza z cyklu “Powiatowe Pikniki z Gminami”. Nasze letnie piknikowanie zakończyliśmy w stolicy Powiatu Kościerskiego - Mieście Kościerzyna. 29 sierpnia br. mieszkańcy Miasta i Powiatu Kościerskiego oraz turyści bawili się na imprezie pod nazwą „Powiatowy Piknik z Miastem Kościerzyna”, połączonej z Turniejem Gmin Powiatu Kościerskiego. Jak zwykle na licznie zgromadzoną publiczność czekało wiele atrakcji.

2010-10-12
więcej...Przyjaciele z gór z wizytą w Powiecie Kościerskim
W dniach 19-22 sierpnia br. mieliśmy zaszczyt gościć na terenie Powiatu Kościerskiego delegację z zaprzyjaźnionego góralskiego Powiatu Nowotarskiego. Głównym celem wizyty naszych przyjaciół z gór był udział w „Powiatowym Pikniku z Gminą Stara Kiszewa”, który był jedną z ośmiu imprez organizowanych w sezonie letnim na terenie naszego Powiatu, w ramach tegorocznych obchodów Dni Powiatu Kościerskiego.
2010-10-04
więcej...Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2010 – 2014
Minister Środowiska informuje, że zgodnie z art. 13 a ust. 2 Ustawy o lasach w bieżącym roku w lasach wszystkich kategorii własności, w tym także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, na terenie całego kraju, rozpoczyna się wykonanie – w cyklu 5-letnim (lata 2010 – 2014) – opracowania pod nazwą Wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2010-2014.
2010-10-04
więcej...Powiatowy Piknik z Gminą Stara Kiszewa
Kolejna impreza z cyklu “Powiatowe Pikniki z Gminami” za nami. Tym razem mieszkańcy Gminy Stara Kiszewa, Powiatu Kościerskiego oraz turyści bawili się na “Powiatowym Pikniku z Gminą Stara Kiszewa”. Jak zwykle na licznie zgromadzoną publiczność czekało wiele atrakcji.

2010-09-20
więcej...






















