Archiwum
Życzenia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej
Kościerzyna, 14 października 2009 r.
Dyrektorzy,
Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi
oraz Uczniowie i Wychowankowie
Placówek Oświatowych Powiatu Kościerskiego
W imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Kościerskiego, składam Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dzisiejsze Święto jest wyrazem uznania dla ciężkiej pracy, którą wykonują pracownicy oświaty na rzecz edukacji młodych pokoleń. To dzięki nauce możliwe jest przygotowanie naszego społeczeństwa, szczególnie zaś młodego pokolenia, do wymagań współczesności i wyzwań przyszłości. Dlatego praca nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek społeczny.
W działaniach Zarządu Powiatu Kościerskiego oświata jest jednym z najważniejszych priorytetów. Dzięki przeprowadzanym sukcesywnie inwestycjom oświatowym i rosnącym z roku na rok nakładom na edukację, staramy się podnosić komfort nauki uczniów oraz warunki pracy nauczycieli.
Jednak wielu z naszych działań nie udałoby się zrealizować bez zaangażowania dyrektorów, kadry pedagogicznej oraz pracowników powiatowych placówek oświatowych.
Tylko dzięki temu, że działania organu prowadzącego uzupełniane są inicjatywami podległych placówek, możliwa jest realizacja wielu cennych przedsięwzięć służących rozwojowi oświaty w Powiecie Kościerskim – Sercu Kaszub.
Dlatego z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę dyrektorom i nauczycielom szkół i placówek oświatowych Powiatu Kościerskiego sukcesów w pracy na rzecz edukacji młodych pokoleń, pracownikom administracjii i obsługi satysfakcji z wykonywanej pracy, natomiast uczniom i wychowankom sukcesów w nauce oraz zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.
Wszystkim natomiast życzę realizacji wszelkich planów i zamierzeń.
2009-10-21
więcej...Apel do mieszkańców powiatu kościerskiego oraz wszystkich sympatyków lokalnego sportu
Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, przy współpracy z Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie podjęło się przygotowania wystawy pt. „Dzieje kościerskiego sportu do 1939 roku”. Ekspozycja muzealna znajdzie swoje stałe miejsce w budynku Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie przy ul. Sikorskiego 1c począwszy od 14 października 2009 roku.
W związku z tym zwracamy się z prośbą i jednocześnie apelem do mieszkańców powiatu kościerskiego o przekazywanie i udostępnianie wszelkiego typu pamiątek i materiałów w postaci zdjęć, pocztówek, dyplomów, medali, pucharów itp., dotyczących sportu w Kościerzynie i na ziemi kościerskiej.
Liczymy na Państwa aktywne zaangażowanie i pomoc w utworzeniu w/w wystawy, która przyczyni się do poszerzenia i pogłębienia wiedzy o naszej lokalnej historii oraz stanowić będzie, dla kościerskich sportowców i młodzieży, godny do naśladowania przykład.
Prosimy o przekazanie materiałów do Muzeum Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie w celu wykonania reprodukcji bądź włączenia w ramy ekspozycji.
Z góry dziękujemy za współpracę.
2009-10-15
więcej...Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Chojnicach
W lipcu w Chojnicach rozpoczął działalność Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego. Ośrodek prowadzony jest przez Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku.
2009-10-12
więcej...Szkolenie - Podstawy i planowanie projektów EFS dla początkujących
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. "Podstawy i planowanie projektów EFS dla początkujących", które odbędzie się 30 września 2009 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, przy ul. 3 Maja 9 C w godz. 9.00-16.00.
Informacje dostępne w Punkcie Informacyjnym ROEFS tel. 052-565-17-29 lub e-mail: info_chojnice@roEFS.pl
2009-10-12
więcej...Szkolenie - Podstawy i planowanie projektów EFS dla początkujących
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. "Podstawy i planowanie projektów EFS dla początkujących", które odbędzie się 30 września 2009 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, przy ul. 3 Maja 9 C w godz. 9.00-16.00.
Informacje dostępne w Punkcie Informacyjnym ROEFS tel. 052-565-17-29 lub e-mail: info_chojnice@roEFS.pl
2009-10-05
więcej...Konferencja - Europejski Fundusz Społeczny – pierwsze doświadczenia i nowe możliwości rozwoju województwa pomorskiego
Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzony przez Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno” wraz z Partnerem – Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku serdecznie zaprasza na konferencję pt. „Europejski Fundusz Społeczny – pierwsze doświadczenia i nowe możliwości rozwoju województwa pomorskiego”, która odbędzie się w dniu 21.09.2009r. o godzinie 10.00 w Restauracji Sukiennice w Chojnicach, ul. Sukienników 14.
2009-10-05
więcej...Smaki Regionów - Poznań
Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" promowała przetwory kuchni kaszubskiej; żurawinę ucieraną na surowo - (galaretka żurawinowa), rydze marynowane, borowiki na słodko-kwaśno, suszone śliwki, wiśnie oraz jagody, a także książkę z przepisami kuchni kaszubskiej pt. "Szlakiem kuchni kaszubskiej".
2009-10-05
więcej...W szkołach powiatowych zabrzmiał pierwszy dzwonek
„Rok szkolny 2009/2010 w placówkach oświatowych Powiatu Kościerskiego uważam za rozpoczęty” – tymi słowami Wiesław Baryła, starosta kościerski, oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Naszego Powiatu.
2009-10-05
więcej...Gminno - Powiatowe Święto Plonów w Kornem
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane 29 sierpnia br. w Kornem Gminno - Powiatowe Dożynki Powiatu Kościerskiego i Gminy Kościerzyna. Zjechali na nie rolnicy z całego Powiatu, aby złożyć podziękowania za cały rok pracy, otrzymać błogosławieństwo i podzielić się chlebem.
2009-10-05
więcej...UWAGA! Rekonfiguracja adresu e-mail
W związku z rekonfiguracją serwera pocztowego Starostwa Powiatowego w Kościerzynie ulega zmianie drugi człon adresów e-mail starostwa z dotychczasowego, np. starostwo@powiat.koscierzyna.pl na nowy starostwo@powiatkoscierski.pl. Pierwszy człon adresów e-mail pozostaje bez zmian.
2009-09-25
więcej...Turniej Gmin Powiatu Kościerskiego
9 sierpnia na Stadionie Miejskim w Lipuszu odbył się XVII Turniej Gmin Powiatu Kościerskiego. Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Naszego Powiatu oraz turystów. Bez wątpienia wpływ na to miał atrakcyjny i różnorodny program.
2009-09-25
więcej...BATALIA NAPOLEOŃSKA - BĘDOMIN 2009
W dniach 22 - 23 sierpnia 2009 r. na terenie Muzeum Hymnu Narodowego
w Będominie odbyła się piąta edycja Batalii Napoleońskiej.
Batalia jest rekonstrukcją historyczną serii bitew i potyczek stoczonych przez armię Napoleona podczas kampanii 1806/1807 roku na Pomorzu. Formuła widowiska stworzyła autentyczną okazję do podpatrzenia życia obozowego, zastosowania ówczesnej taktyki, działania sztabu czy funkcjonowania szpitala polowego.
2009-09-25
więcej...Budżet Powiatu Kościerskiego na 2009 rok
W dniu 19 grudnia 2008 r. Rada Powiatu Kościerskiego podjęła uchwałę w sprawie Budżetu Powiatu na 2009 rok. Poniżej zamieszczamy do pobrania prezenytację multumedialną, jaka została zaprezentowana jako uzasadnienie do pojęcia uchwały. Budżet Powiatu Kościerskiego na 2009 rokPlik PDF, rozmiar 4 MB
2009-09-25
więcej...Powiat Kościerski aplikuje i wygrywa
„Zwiększenie dostępności i efektywnego wykorzystania potencjału turystycznego Powiatu Kościerskiego poprzez przebudowę przystani wodnej w Garczynie z dojściem pieszo-rowerowym z Kościerzyny do Garczyna” to kolejny sukces samorządu Powiatu Kościerskiego w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje.
Tym razem Powiat otrzyma ponad 1,1 mln zł. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.
2009-09-07
więcej...10 pytań na X-lecie istnienia Samorządu Powiatu Kościerskiego
Powiat Kościerski, który rozpoczął swoje funkcjonowanie 1 stycznia 1999 roku, obchodzi w 2009 roku X- rocznicę swojej działalności. W celu określenia rozpoznawalności naszego powiatu przez jego mieszkańców stworzyliśmy ankietę – „10 pytań na X-lecie istnienia Samorządu Powiatu Kościerskiego”, którą zamieszczamy poniżej. Zwracamy się do Państwa z prośbą o jej uzupełnienie i odesłanie na adres Starostwa Powiatowego w Kościerskiego listownie, bądź elektronicznie za co z góry serdecznie dziękujemy.
ANKIETA - „10 pytań na X-lecie istnienia Samorządu Powiatu Kościerskiego”
2009-09-07
więcej...





















