Archiwum
Święto Wojska Polskiego
W imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Kościerskiego składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim żołnierzom oraz pracownikom cywilnym Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej z terenu Powiatu Kościerskiego – Serca Kaszub z okazji Święta Wojska Polskiego.
Nawiązujące do tradycji II Rzeczypospolitej Święto, wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 roku, obchodzone jest 15 sierpnia dla upamiętnienia walk toczonych w obronie Ojczyzny w 1920 roku.
Święto, poza podkreśleniem historycznego rodowodu i kultywowaniem tradycji oręża Wojska Polskiego, jest przede wszystkim okazją do wyrażenia podziękowań za poświęcenie i trud w służbie na rzecz ochrony niepodległości Państwa, niepodzielności Jego terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i nienaruszalności granic.
Z okazji Święta Wojska Polskiego, wyrażam uznanie wszystkim żołnierzom i pracownikom z terenu Naszego Powiatu, wykonującym ten odpowiedzialny zawód.
Życzę, aby Wasza codzienna, mająca wpływ na bezpieczeństwo Kraju i jego Obywateli służba, była źródłem dumy i satysfakcji, a kolejne lata były pasmem sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
2009-09-03
więcej...PCPR - ogłoszenie o konkursie ofert na realizację zadań publicznych
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych zleconych przez Powiat do realizacji fundacjom i organizacjom pozarządowym w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.
2009-09-03
więcej...XI ZJAZD KASZUBÓW - Bytów
W dniu 4 lipca w Bytowie odbył się XI Zjazd Kaszubów, na który przybyło kilka tysięcy gości z Pomorza, kraju a nawet ze świata. Z naszego regionu dotarli przedstawiciele Kaszubów z: Kościerzyny, Chojnic, Brus, Tucholi, Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia. Już od wczesnych godzin porannych autokarami i samochodami osobowymi Kaszubi zjeżdżali do Bytowa. Największym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy pociągami "Transcassubia” z Chojnic, Helu i Gdyni.
2009-09-03
więcej...Grupa taneczna "Paradise"
Działa od listopada 2001 roku przy Domu Kultury w Karsinie. Instruktorem i choreografem zespołu jest Iwona Laska - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, instruktor tańca. Członkami zespołu są dzieci i młodzież z terenów wiejskich powiatu kościerskiego i chojnickiego.
Motto zespołu to :" Pokochaj taniec, poznaj jego siłę, bądź dla niego pokorny, baw się nim i upajaj jego magią..."
2009-09-03
więcej...Jubileusz 80-lecia Garczyna
W dniach 26 - 28 czerwca 2009 r. w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie miały miejsce Obchody 80-lecia Garczyna. Miejsce to jest bardzo znane w Polsce i wielce zasłużone dla Ziemi Kościerskiej. Podczas Obchodów nastąpiło uroczyste otwarcie "Minihotelowca" w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.
2009-09-03
więcej...Wakacje "z wędką"
Polski Związek Wędkarski okręg w Gdańsku ogłasza akcję promocyjną dla dzieci i młodzieży przy wstąpieniu do PZW.
Promocja trwa od 1 lipca do 31 grudnia 2009 r.

2009-09-03
więcej...Dni Powiatu Kościerskiego - IV DZIEŃ
W niedziele 14 czerwca 2009 r. w ramach obchodów odbyły się
Międzyzakładowe Mistrzostwa Drużyn Wędkarskich o Puchar Starosty Kościerskiego
Warsztaty taneczne z udziałem zaproszonych zespołów tanecznych i młodzieży z terenu Powiatu Kościerskiego
Festiwal Tańca “Serce Kaszub 2009” - Cały powiat tańczy z Piotrem Jagielskim
2009-09-03
więcej...Dni Powiatu Kościerskiego - III DZIEŃ
W dniu 13 czerwca 2009 odbyło się, m.in.
- Strzelanie o Szablę Starosty Kościerskiego
- Parada ulicami miasta Kościerzyna
- Prezentacja projektu „Miasteczko otwartych serc – To właśnie MY”, przedstawienie organizacji pozarządowych i grup nieformalnych
- Prezentacja organizacji pozarządowych – pokaz karate
- Wręczenie nagrody specjalnej i pamiątkowych statuetek
- Prezentacja organizacji pozarządowych
Wystąpili:
- Zespół Góralski „Śwarni”
- Gold Head pod kier. Tomasza Stroynowskiego
- Karol Świtajski z Zespołem - występ zespołu
- TERCET EGZOTYCZNY – Izabela Skrybant Dziewiątkowska
- Motylki
- Fart
- Rytm
- Paradise - występ zespołu
Gwiazda wieczoru Sheyla Bonnick BONEY M
2009-09-03
więcej...Dni Powiatu Kościerskiego - II DZIEŃ
W piątek 12 CZERWCA 2009 r. odbył się II dzień obchodów Dni Powiatu Kościerskiego.
o godz. 11.00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Kościerzynie odbyła się konferencja nt. “Rola Partnerstwa Samorządów”
o godz. 15.00 w Hali Sportowej “Sokolnia” w Kościerzynie
rozpoczeły się mecze pokazowe znanych drużyn sportowych.
SPR ASSECCO LUBLIN - "SOKÓŁ" KOŚCIERZYNA
Międzynarodowy mecz juniorek w piłkę ręczną kobiet POLSKA - ROSJA
o godz. 17.00 w Ogródku Jordanowskim w Kościerzynie miała miejsce Biesiada kaszubsko - góralska “Kaszub - Góral Dwa Bratanki”
o godz. 20.00 Gwiazda wieczoru ZAKOPOWER
2009-09-03
więcej...Dni Powiatu Kościerskiego - I DZIEŃ
Gala Nagród Starosty Kościerskiego
W dniu 10 czerwca 2009 r. w Hotelu "Bazuny" w Kościerzynie odbyła się Gala Nagród Starosty Kościerskiego. Po jej zakończeniu odbył się Bal Dobroczynny na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu.
2009-09-03
więcej...Podsumowanie Konkursu Plastycznego p.n. „Maskotka Powiatu Kościerskiego”
Starostwo Powiatowe w Kościerzynie informuje, że podsumowało Konkurs Plastyczny p.n. „Maskotka Powiatu Kościerskiego”, organizowany w ramach obchodów X-lecia Samorządu Powiatu Kościerskiego dla uczniów ze szkół z terenu Naszego Powiatu.
2009-09-03
więcej...
























