piątek 20 lipca 2018 - Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

100-lecie Niepodległości w Sercu Kaszub

BIP

Facebook

Autobusowy rozkład jazdy

Info - car

LOT

Powiatowy Portal Mapowy

zpp.pl

Nawałnice w Powiecie Kościerskim

Elektroniczna skrzynka podawcza



Tapety i wygaszacze ekranu na twój komputer

Archiwum


Dzień Matki

W imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Kościerskiego składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim Matkom z terenu Powiatu Kościerskiego – Serca Kaszub z okazji Dnia Matki.

Historia Święta Matki sięga czasów starożytnych – obchodzono je już w starożytnej Grecji i w Rzymie. W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 roku w Krakowie. Święto ustalono po to, aby zaznaczyć ważna rolę Mam w życiu każdego człowieka.

Dzisiaj Święto to jest okazją do wyrażenia naszej wdzięczności i wyrazów szacunku wobec Matek oraz podziękowania im za codzienną opiekę, troskę oraz poświęcenie i wyrzeczenia.

Z okazji Dnia Matki składam Matkom z terenu Naszego Powiatu najserdeczniejsze życzenia wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i pracy zawodowej. Życzę Matkom, aby nie tylko 26 maja, ale każdy dzień w roku przynosił uśmiech, radość i zadowolenie.

Starosta Kościerski
Piotr Lizakowski


2011-05-27

więcej...





2011-05-11

więcej...



2011-05-03

więcej...

2011-04-26

więcej...

II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kościerskiego

W sobotę 9 kwietnia 2011 r. o godz. 10.00 w hali sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie odbędzie się II Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kościerskiego.

2011-04-12

więcej...

Skoda Roomster

2011-04-07

więcej...

1% dla Stowarzyszenia Oliwskie Słoneczko

2011-03-29

więcej...

Konwent samorządowców Powiatu z udziałem przedstawicieli najwyższych władz Województwa

Z udziałem m.in. Romana Zaborowskiego, wojewody pomorskiego oraz Czesława Elzanowskiego, członka Zarządu Województwa Pomorskiego, po raz pierwszy w tej kadencji odbył się Konwent Samorządowców Powiatu Kościerskiego. Spotkanie, które odbyło się 16 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie, zorganizowane zostało z inicjatywy Piotra Lizakowskiego, starosty kościerskiego.

2011-03-29

więcej...

Za przykładem Matki Teresy z Kalkuty

11 lutego br., w Światowy Dzień Chorego, odbyła się uroczystość wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty. Ta wyjątkowa uroczystość po raz ósmy zgromadziła wszystkich, którym bliskie są słowa Matki Teresy „Owocem miłości jest posługa”. Głównym organizatorem uroczystości była Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Starostwo Powiatowe w Kościerzynie.

2011-03-29

więcej...

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Kaszubka i Kaszub na swoim”

W dniu 10 lutego odbyło się drugie spotkanie informacyjne dot. drugiej tury rekrutacji do projektu „Kaszubka i Kaszub na swoim”. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem potencjalnych uczestników projektu.

2011-03-29

więcej...

Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy

W dniu 9 lutego br. przedstawiciele Zarządu Powiatu Kościerskiego, w osobach starosty Piotra Lizakowskiego, wicestarosty Zbigniewa Stencla, etatowego członka Zarządu Alojzego Szoski, Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie spotkali się z Komendantem Ochotniczego Hufca Pracy w Gdańsku oraz Dyrektorem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku. Spotkanie dotyczyło utworzenia w Kościerzynie Młodzieżowego Centrum Kariery i Punktu Pośrednictwa Pracy.

2011-03-16

więcej...

Otwarcie Hali Sportowej w Wielkim Klinczu

Przedstawiciele Samorządu Powiatu Kościerskiego brali udział w otwarciu nowo wybudowanej Hali Sportowej w Wielkim Klinczu. W uroczystości uczestniczyli także m.in. Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, Burmistrz Miasta Kościerzyna oraz Wójtowie z terenu Powiatu Kościerskiego, Radni Gminni, Przedstawiciele Klubów Sportowych, Przedsiębiorcy oraz Mieszkańcy Wielkiego Klincza i Gminy Kościerzyna.

2011-03-16

więcej...

Wolontariat w DPS w Cisewiu.

W Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu w zimowe miesiące oprócz codziennych zajęć terapeutycznych organizowane są imprezy okolicznościowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, bale karnawałowe, „Kalambury”, zabawy sportowe oraz ogniska. Dom jest otwarty dla gości i wolontariuszy.

2011-03-16

więcej...
 
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35